Categories
IT Освіта

Покрокова Інструкція Проведення Sprint Planning В Agile

Команді важливо почуватися в безпеці, розуміти, що нормально не знати всього зараз. Agile весь складається з адаптації, підлаштовування та навчання. Має бути що таке скрам відчуття співпраці, підтримки, зацікавленості та драйву.

беклог це

User Tales: Як «користувач» Я Б Хотів «щось», Щоб «отримати», Тому «це» Важливо Для Бізнесу

беклог це

Це – додаткові критерії для Scrum команди та Product Owner під час Product Backlog Refinement для кращого розуміння вимог. По-друге, Scrum — це не якась програма та не методичка, хоча ПЗ для управління проектами на основі скрам та відповідної літератури більш ніж достатньо. Це принцип, концепція-каркас та рекомендації, як менеджеру підвищити керованість, передбачуваність та ефективність роботи. Кейс — ми розробляли модуль для об’єднання всіх месенджерів в єдиному інтерфейсі для продавця, щоб він міг позбутися хаосу та не втрачати заявки. Product Backlog refinement (уточнення Беклогу Продукту) — постійний процес, що дозволяє скрам-команді планувати Спринти з урахуванням ситуативних змін.

Зацікавлені Сторони (stakeholders)

Це гарантує, що робота команди завжди вирівнюється з поточними цілями та пріоритетами проєкту. Як і будь-який інший документ, беклог має певні критерії, які мають бути дотримані для успішної роботи. Ці критерії описують те, яка інформація має бути зазначена, як вона повинна бути структурована і хто відповідає за це. Це дозволяє останній раз кинути оком на заплановану роботу та розпочати свою подорож. Зверніть увагу на ці моменти та перевірте галузеве дослідження, проконсультуйтесь зі стейкхолдерами або зверніться до результатів custdev-інтерв’ю.

Скрам Що Це Таке Та Як Цим Користуватися

Допомагають знайти спільну мову та виробити спільне бачення розробки. Під час зустрічі команда ознайомлюється з метою спринту, допомагає оцінити беклог та розподіляє завдання між собою. Щоб обґрунтовано працювати з вішлістом користувачів, необхідно тримати в голові, що запити на розробку фіч (та навіть фікс певних багів) не є замовленнями. Я не кажу, що побажаннями потрібно нехтувати — ні, коли ви отримуєте запит (особливо, якщо чуєте його вперше), завжди занурюйтесь глибше.

Співпрацювати Та Заохочувати До Щирого Відгуку

Як я вже згадувала, продакт-менеджери та власники продукту є основними учасниками грумінг-сесії, як і основні члени команди розробки. Також варто запросити QA-інженерів, щоб вони могли проговорити вимоги до тестування та оцінити необхідний час для кожної задачі. Так ви зможете безболісно спланувати майбутній спринт і не будете відволікатися на обов’язкові мітинги, прив’язані до кінця спринта, як-от демо. А щоб не пропускати мітинги, просто забронюйте час у календарі та зробіть зустріч регулярною. Зауважте, що DoR НЕ є частиною посібника зі Scrum (Скраму). Їх не ​​слід використовувати як додаткову фазу перед плануванням спринту.

  • Під час зустрічі у вас не буде часу обговорити кожен пункт, тому зосередьтеся на чомусь конкретному, наприклад, на грумінгу якогось списка (багів, технічних боргів тощо).
  • Один з таких інструментів – це беклог продукту (Product Backlog).
  • На основі нашого досвіду ми приготували для вас кілька корисних лайфхаків.
  • Все тому, що цей аспект досить ситуативний і вважається, що вибір формату залежить саме від вподобань конкретної команди розробки.

Власник продукту несе основну відповідальність за беклог продукту. Він визначає бачення продукту і стратегічні цілі, які мають бути досягнуті. Власник розставляє завдання за пріоритетністю, щоб домогтися максимальної цінності свого продукту для бізнесу і користувачів. У рамках методології Scrum команди розробників працюють невеличкими інтервалами – спринтами. Це важливо для розуміння різниці між беклогом продукту та беклогом спринту. Сучасні методи розробки, такі як Agile та Scrum, вимагають певних інструментів для коректної роботи команди.

Для полегшення пошуку за беклогом і проєктом загалом кожній Issue автоматично присвоюється певний ключ, за яким її можна буде потім відшукати, наприклад, A1-1. Більше про налаштування і роботу з Backlog в Jira розповідають експерт IAMPM на відкритих вебінарах і курсі Jira Start. Продуктовий беклог – це довгостроковий план розвитку продукту, який постійно оновлюється та містить усі вимоги до продукту. У продукті можуть бути як користувацькі історії, баги, так і завдання з покращення. Команда розробників є відповідальною за доставку потенційно готових частин продукту в кінці кожного спринту (the dash goal).

Їх проходження є підтвердженням того, що функціонал працює як очікувалося бізнесом. Завдяки йому зручно організовувати роботу та ще зручніше стежити за прогресом проекту загалом. Беклог продукту — це впорядкований список всього, над чим команда… Тобто вона пишеться з урахуванням реального функціоналу для розширення… З розширенням команди та масштабу продукту зростає і кількість нюансів беклогу.

А теперь розглянемо деякі методики Agile окремо.Scrum – це методика, яка допомагає команді професіоналів організувати свою роботу максимально ефективно. Scrum сприяє цьому.Методику Scrum найчастіше застосовують команди розробників додатків, але принципи та досвід її використання можна застосувати до командної роботи будь-якого роду. І все ж таки Scrum — це методика роботи, а Agile — це спосіб мислення. Перейти на Agile не так просто; вся команда має прагнути змінити свій підхід до створення цінності клієнтам. Це спрямує мислення у потрібне русло та допоможе практикувати принципи Agile у повсякденному спілкуванні та роботі.Методика Scrum за своєю суттю є евристичною.

Безпосередньо SAFe для цього використовує модель OKR (Objective/Key Results), яка реверсивно описує цілі, тобто з точки результатів (очікуваних). Без бачення беклоги компаній, які розробляють цифрове рішення, зазвичай містять все, окрім ключового. Тобто формується помилковий беклог, де описані особливості, технічні нюанси, баги й т.д.

беклог це

Беклог – це ефективний спосіб для команди повідомити, над чим вона працює і над чим планує працювати далі. Карти історій та інформаційні джерела можуть надати чітке уявлення про поточну ситуацію для команди та зацікавлених сторін. Елементи беклогу приймаються в різних форматах, причому найбільш поширеними є користувальницькі історії. Команда визначає формат, який вони вибрали, і розглядає елементи беклога як нагадування про аспекти рішення, над яким вони працюють. Багато відомих компаній, такі як Google, Spotify та Microsoft, використовують Scrum у своїй роботі. Цей фреймворк допоміг їм створити інноваційні продукти та адаптуватися до мінливих потреб ринку.

Для активації такої можливості потрібно використовувати налаштування паралельних спринтів – Parallel Sprints. Методологія Scrum застосовується за сприяння Scrum-керівника, який є відповідальним за спроможність команди виконати поставлені цілі і вирішення складнощів, які виникають. Scrum — це кістяк процесу, який включає набір методів і попередньо визначених ролей. Зацікавлені сторони, такі як клієнти, користувачі, маркетологи та менеджери з продукту, можуть надавати зворотний зв’язок, ідеї та вимоги, що впливають на зміст беклогу продукту. Створення та ведення беклогу – завдання власників продукту (Product Owner), яке потребує ретельного та відповідального підходу.

У процесі завдання, найімовірніше, будуть коригуватися й актуалізуватися залежно від результатів просування – ці зміни також потрібно відображати в беклозі. Одним з основних інструментів успішної розробки будь-якого програмного рішення виступає беклог продукту. Він створюється на початку роботи над проєктом і необхідний для його правильної реалізації, використовується з сучасними методами розробки, наприклад, Scrum, Agile. Команда Artjoker теж застосовує такий інструмент, і в цій статті ми розповімо, що це таке, хто за нього відповідає і які в нього функції. Вся технологія ділиться на спринти – невеликі відрізки від однієї до чотирьох тижнів – які виконується певний обсяг робіт.

Використання методології RUP спрямоване на ітеративну модель розробки. Особливістю методології є те, що ступінь формалізації може змінюватися в залежності від потреб проекту. Після завершення кожного етапу і кожної ітерації можна створювати всі необхідні документи і досягати максимального рівня формалізації. Також можна створювати лише ті документи, які необхідні для роботи, включно з можливістю їх повної відсутності. Завдяки такому підходу до формалізації процесів, методологія RUP є достатньо гнучкою і широко популярною. Ця перевага дає змогу використовувати одну і ту ж команду розробників для реалізації проектів різного обсягу та вимог.